Zjarr i qëllimshëm në fshatin Trevllazër në Vlorë, forcat zjarrfikëse tentojnë të shuajnë me shkurre flakët masive

Një vatër zjarri është regjistruar në fshatin Trevllazër të Vlorës dhe dyshohet se është i qëllimshëm. Forcat e zjarrfikëses kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, dhe po tentojnë të shuajnë flakët.

Siç shihet nga pamja, punonjësit e zjarrfikëses rrezikojnë jetën ndërkohë që tentojnë të shuajnë flakët masive me një shkurre në dorë! Bimësia e dendur dhe era favorizojnë përhapjen e flakëve.


Lajmi kryesor:

Fier/ Përfshihen nga zjarri disa kodra me ullinj në fshatin Cipllak, kryeplaku: Dëmi i madh për fermerët e zonës, do kërkojmë dëmshpërblim


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Tragjedi gjatë xhirimeve të filmit në SHBA, aktori i njohur Alec Baldwin vret aksidentalisht me armë fotografen dhe plagos regjisorin