Zjarr masiv në Memaliaj, flaktët dëmtojnë rrjetin elektrik, ndërpritet energjia

Foto nga vendngjarja

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj të Tepelenës, ku për pasojë është dëmtuar edhe linja e energjisë elektrike.

OSHEE ka ndërprerë energjinë elektrike, ndërsa burime bëjnë me dije se energjia do të vijojë të mungojë derisa të konstatohen dëmet e shkaktuara në rrjet nga grupet e terrenit në fiderat Miniera 1 dhe Miniera 2.

Nga flakët është djegur edhe një hapësirë e konsiderueshme me pemë e shkurre. Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sekretari i NATO-s flet me Kurtin dhe Vuçiç: Prishtina dhe Beogradi të përmbahen