Zjarr në afërsi të fshatit Nartë të Vlorës, dyshohet i qëllimshëm (VIDEO)

Një sipërfaqe me shkurre dhe bimësi është përfshirë nga flakët në afërsi të fshatit Nartë, të Vlorës.

Zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm ndërsa fatmirësisht mësohet se nuk rrezikohen banesa.

 Forca zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje edhe pse era në zonë favorizon përhapjen e flakëve 

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fermerët e Fierit ‘braktisin' grurin! Këtë vit u mbollën 4500 hektarë më pak se vjet, shkak çmimi u ulët i shitjes dhe mungesa e subvencioneve

Fermerët e Fierit ‘braktisin' grurin! Këtë vit u mbollën 4500 hektarë më pak se vjet, shkak çmimi u ulët i shitjes dhe mungesa e subvencioneve