Zjarr në afërsi të ish-depove të municioneve ushtarake në Shtepëz në Gjirokastër, ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve shuan flakët

Zjarr në afërsi të ish-depove të municioneve ushtarake në Shtepëz në Gjirokastër, ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve shuan flakët

Zjarri në Shtepëz

Një zjarr ka rënë në afërsi të ish-depove të municioneve ushtarake të Divizionit 'Labëria' në fshatin Shtepëz, në Gjirokastër.

Ndërhyrja në kohë e zjarrefikësve dhe punonjësve të Agjencisë së Pyje-Kullotave në Bashki, ka bërë të mundur shuarjen e flakëve në kohë duke mos u avancuar në drejtimin perëndimor të zonës çka do të përfshinte edhe pyjet.

Zjarri rezulton që të jetë i qëllimshëm dhe është vendosur në dy vende.Policia e Gjirokastrës ndërkohe është vënë në ndjekje të zjarrevënësit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Sherr për ujin e pijshëm në Librazhd, 3 persona dhunojnë një të moshuar me lopatë

Sherr për ujin e pijshëm në Librazhd, 3 persona dhunojnë një të moshuar me lopatë