Zjarr në një banesë muzeale në Gjirokastër

Zjarr në një banesë muzeale në Gjirokastër

Foto nga zjarri në banesën muzeale

Një zjarr i madh ka përfshire një banesë muzeale dy katërshe ne lagjen Dunavat në qytetin e Gjirokastrës.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e zjarrfikëses për të ndërhyrë me qëllim izolimin e vatrës së zjarrit.

Deri në këto momente mendohet se dëmet janë të konsiderueshme, ndërsa kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e zjarrit.

vijon

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Ishin zhdukur prej ditësh, prokuroria tregon motivin pse u vra 74 vjeçari dhe vajza 14 vjeçe nga Shkupi

FOTO/ Ishin zhdukur prej ditësh, prokuroria tregon motivin pse u vra 74 vjeçari dhe vajza 14 vjeçe nga Shkupi