Zjarr në fshatin Borizanë të Fushë-Krujës, digjen 15 hektar pyje

Zjarr në fshatin Borizanë të Fushë-Krujës, digjen 15 hektar pyje

Foto ilustruese

Një sipërfaqe me pyje është përfshirë nga flakët në afërsi të një guroreje mbi fshatin Borizane të Fushë-Krujës.

Aktualisht janë djegur mbi 15 hektar pyje dhe zjarri vijon të avancojë, favorizuar nga era, por dhe për shkak të mungesës së rrugës, e cila e bën të  pamundur ndërhyrjen me mjete zjarrfikëse.

Mësohet se nuk ka rrezik për banesat.


Lajmi kryesor:

Temperaturat e larta, rikthehen zjarret në vend, digjen 30 hektarë pyje në Borizanë të Fushë-Krujës e Lezhë! 3 banesa në rrezik në Torovicë (VIDEO)


S.C/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi