Zjarr në fshatin Galinë në Berat, digjet kasollja e bagëtisë

Një zjarr ka rënë në një kasolle në fshatin galinë në Berat. Kasollja përdorej për qëndrimin e bagëtive, ndërsa zjarri mendohet se ka nisur pasi fermeri ka djegur mbeturinat dhe flakët kanë dalë jashtë kontrollit.

Ata janë favorizuar nga era si edhe janë përhapur me shpejtësi për shkak të ushqimit që përdorej për të ushqyer bagëtitë.

Flakët rrezikonin edhe banesën e fermerit ,por zjarrfikësja bëri ndërhyrjen në kohë duke shuar zjarrin.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën