Zjarr në fshatin Vreshat në Korçë! Digjet baza ushqimore e bagëtive, rrezikonte banesat, njerëzit evakuohen në kohë

Foto nga flakët në fshatin Vreshtas

KORÇË- Një zjarr i përmasave të mëdha ka kapluar fshatin Vreshtas, në Korçë. Si pasojë e flakëve është djegur baza ushqimore për bagëtitë, ndërsa njerëzit janë evakuuar në kohë dhe shtëpitë nuk u prekën.

Ende në “luftë” me flakët, forcat zjarrfikëse janë në vendngjarje për të bërë të mundur fikjen tërësisht të zjarrit.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Amerika pikas bombën rreth Foltores