Zjarr në Gjirokastër/ Flakët vënë në rrezik stane bagëtish, banesa dhe biznese! Situata kritike

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Një zjarr i madh është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Gjirokastrës.

Siç raporton gazetari Piro Nase, flakët kanë vënë në rrezik 2 stane bagëtish, 3 banesa dhe 2 biznese.

Sipas komandantit të Policisë së Mbrojtjes nga Zjarri dhe e Shpëtimit (PMNZSH), Kujtim Bizhga në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta zjarrfikëse dhe 3 mjete për shuarjen, teksa kanë kërkuar ndihmë edhe nga Tepelena, paso situata paraqitet kritike.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid, vazhdon të ulet numri i viktimave në Itali, në 24 orët e fundit regjistrohe 1737 të shëruar dhe 55 vdekje