VIDEO/ Zjarr në Koçaj të Bulqizës, digjen dhjetëra hektarë pyje e kullota! Zjarrfikësit e kanë të pamundur ndërhyrjen, kërkohet helikopter

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë gjatë pasdites së sotme pranë fshatit Koçaj të njësisë administrative Fushë-Bulqizë në malin e quajtur Livadhet e Karajt.

Zjarri është favorizuar nga era dhe për pasojë ka djegur dhjetëra hektarë pyje dhe kullota.

Zjarrfikëset e kanë të pamundur të ndërhyjnë ndërsa kërkohet ndihma nga ajri.

Policia ka nisur hetimet pasi dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Bulqizë/informacion paraprak

Në fshatin Koçaj, njësia administrative Fushë-Bulqizë,  ka rënë zjarr në një zonë me barishte dhe shkurre.

Në vendin e ngjarjes janë shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilët po punojnë për të vënë nën kontroll flakët dhe shuarjen e zjarrit

Grupi hetimor ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të rënjes së zjarrit, identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore  autorësinë e  këtij rasti.- thuhet në njoftimin e policisë. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ S'ka fitues në derbi, Tirana dhe Partizani barazojnë 1-1 mes tensionit! Dinamo 'fundos' Laçin, Kukësi e Teuta ndahen në paqe

GOLAT/ S'ka fitues në derbi, Tirana dhe Partizani barazojnë 1-1 mes tensionit! Dinamo 'fundos' Laçin, Kukësi e Teuta ndahen në paqe