Zjarr në fshatin Peshkëpi e Kocul të Vlorës, situata problematike! Rrezikohen banesat dhe një fabrikë çimentoje

Disa vatra zjarri janë aktivizuar mesditën e sotme në Vlorë, në lagjen "11 janari" , në zonën Qafë Topi në Peshkëpi dhe në Kocul, ku situata paraqitet problematike.

Dyshohet se zjarri që përfshirë lagjen "11 janari" është i qëllimshëm, ndërsa flakët janë përhapur në një sipërfaqe të gjerë duke djegur parcela me ullishte, ku rrezikoheshin edhe banesat, por që fatmirësisht është fikur.

Ndërkohë në zonën e Qafë Topit në Peshkëpi rrezikohet edhe një fabrikë çimentoje. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar disa forca zjarrfikëse, ndërsa situata duket kritike. Edhe në zonën e Koculit është aktivizuar një zjarr, ku po punohet për shuarjen e tyre.

J.SH./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Aktorja Charlize Theron jep mesazhin: Të ‘zhduken’ patentat e vaksinave, vendet t’i prodhojnë vetë! Të zbatojmë qëllimin e OSBH për imunitetin e tufës