Zjarr në një lokal në Gjirokastër, digjen rrobat e personelit

Zjarr në një lokal në Gjirokastër, digjen rrobat e personelit

Lokali që u përfshi në flakë

Një prej bareve më të frekuentuara në Gjirokastër është përfshirë në flakë. Zjarrfikëset kanë marrë informacion për prezencën e zjarrit në bar KARAMEL në lagjen 18 shtatori.

Menjëherë u nis një automjet zjarrfikës dhe një automjet mbështetës me 5 efektivë zjarrfikës me në krye komandantin Gramoz Llapi. Në vendngjarje u konstatua se zjarri ishte në dhomën e veshjes së personelit, ku po digjeshin rrobat e personelit, duke shkaktuar shumë tym.

U ndërhy në kohë  për izolimin e zjarrit deri në fikjen e plotë të tij. Nga zjarri u dogjën vetëm një pjesë e konsiderueshme rrobave të personelit dhe një prize në mur. Nuk pati dëme të tjera materiale dhe as persona të lënduar.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Auron Tare: E ardhmja e Turizmit Shqiptar? Apo kërcënimi me zhdukje? 

Auron Tare: E ardhmja e Turizmit Shqiptar? Apo kërcënimi me zhdukje?