Zjarr në pyjet e Devollit, një vatër u shua me ndihmën e grekëve

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë masivin pyjor të Sulit në bashkinë e Devollit. Sipërfaqja e djegur me pyje është e konsiderueshme. Vatra e zjarrit e cila ka qenë aktive prej ditës së djeshme tashmë është duke u vënë në kontroll nga forcat zjarrfikëse.

Terreni i thyer ua ka vështirësuar punën zjarrfikësve të cilët kanë mbërritur në këmbë dhe betejën me flakët po e vijojnë me mjete rrethanore. Ditën e djeshme vatra zjarri ka pasur edhe në Miras, në afërsi të kufirit me Greqinë, por është lokalizuar dhe fikur në bashkëpunim me forcat zjarrfikëse të vendit fqinj.

1596273919_ZjarriKore3.jpeg

1596273977_ZjarriKore2.jpeg

1596273958_ZjarriKore1.jpeg

 

 

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I mbijetuar i Holokaustit, kush është arkitekti i shquar hebre që u rikthye në Shqipëri dhe ndërtoi falas memorialin në Tiranë