Zjarr në pyjet e Qafë-Muzinë! Ndërhyrje nga ajri për shuarjen e flakëve

Disa vatra zjarri kanë rënë pyjet në zonën Qafë Muzinës - Mali i Sopotit.

Terreni malor e ka bërë të vështirë ndërhyrjen e zjarrfikësve. Aktualisht ka mbërritur një helikopter i Ministrisë së Mbrojtjes dhe po punohet për fikjen e tij.

Ende nuk dihet shkaku, por dyshohet të jetë vendosur nga barinjtë, pasi janë disa vatra të përhapura.

Forcat zjarrësikëëse janë stacionuar në aksin rrugor Finiq-Delvinë për të shmangur zjarrin në zonat përreth.


Lajmi kryesor:

Zjarret në Dropull e Grapsh, s’ka më rrezik për banesat! Vijon flakët në Qafë Muzinë, pritet të mbërrijnë dy helikopterë nga Greqia (VIDEO)


Xh.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Rivalitet në ishull, tifozët e Skocisë bëjnë tifo për Spanjën

Rivalitet në ishull, tifozët e Skocisë bëjnë tifo për Spanjën