Ndezi cigaren me maskë oksigjeni të vendosur, pacienti 62-vjeçar i vë flakën dhomës, pëson lëndime

KORÇË- Mesnatën e sotme në godinën e sanatoriumit të Korçës ka rënë një zjarr në njërën prej dhomave të saj, ku për pasojë ka marrë djegie të lehta një pacient 62-vjeçar. Ngjarja është regjistruar në lagjen nr. 4, Korçë.

Pacienti është identifikuar si B.D, ndërsa dyshohet se ai ka ndezur një cigare ndërkohë që ka pasur edhe maskën e oksigjenit të vendosur. Si rrjedhojë ka marrë flakë.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 01/04/2022 01:01

  Ve bast qe edhe ne senatorium ka perfunduar per shkak te cigares.Duhani ia ka bere pleh e cope mushkerite.Fajin e kane mjeket dhe adm.e spitalit qe nuk zbatojne /0/ tolerance per pirjen e duhanit ne spitale dhe ne senatoriume duhet te jene dyfish me te ashper.Dhe nuk ka justifikim qe te mos e zbatojne,cdo gje behet kur ka vullnet te forte.Me kujtohet nje here kur po udhetonim nga Pogradeci ne Tirane me autobuz.4-5 here tentoi nje djale i ri,pasagjer te ndizte cigaren.Ndihmesi i shoferit nuk e la,ne fund kur po perpiqej t'a ndizte fshehurazi,e detyroi ndihmesin e shoferit t'i merrte paketen e cigareve.Kur e beri ky ne autobuz,spitalet duhet te jene me te motivuar dhe me te ashper per t'a zbatuar ndalimin e duhanit.

  Përgjigju
 • ymeri: 01/04/2022 00:33

  ATY ta kishit lene plehren,,,te digjej mbi cigaret e veta....

  Përgjigju
 • ahhaha: 31/03/2022 09:26

  hahahah si mos e duash kete vend,edhe duke vdek tipi ndez cigare

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë