Digjen pyje e kullota nga zjarri në Tepelenë/ Flakët rrezikojnë banesat, asnjë zjarrfikëse në vendngjarje (VIDEO)

TEPELENË- Një zjarr i madh ka rënë në veri të fshatit Beçisht në Tepelenë. Sipas informacioneve për Report Tv, po digje pyje dhe kullota 100 metra në vijë ajrore nga zona e banuar.

Banorët kanë thënë se deri tani nuk ka shkuar asnjë zjarrfikëse për të shuar flakët. Ata shqetësohen se era e fortë mund t'i afrojë flakët edhe më afër banesave të tyre.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Bardhyl Kollçaku padit Metën e Xhaçkën, ish shefi i shtabit kërkon pagën dhe gradën në gjykatë