Zjarr në tregun e të përdorurave në Pogradec, përfshihen nga flakët disa tezga dhe rroba! Ndërhyjnë menjëherë zjarrfikësit

Tregu i veshjeve dhe sendeve të përdorura është përfshirë me flakët mbrëmjen e djeshme në Pogradec. Sipas informacioneve paraprake mësohet se nga zjarri janë përfshirë disa tezga dhe rroba të përdorura.

Punonjësit e zjarrfikëses kanë mundur të izolojnë flakët pa patur pasoja më të mëdha përreth pasi është një zonë mjaft e populluar dhe ka shumë banesa dhe biznese afër tregut. Paraprakisht dyshohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga ndonjë shkëndijë elektrike.

Zjarri në treg ka rënë rreth orës 21:00 ndërsa ndërhyrja e punonjësve zgjati afërsisht 1 orë pasi terreni ku kishte rënë zjarri ishte i vështirë dhe duhej ndërhyrje e shpejtë që të mos futej brenda tregut dhe të sillte pasoja akoma më të mëdha.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!