Zjarri në pyllin me pisha në fshatin Gjorgoz të Fier, punonjësi i pyjores izolohet mes flakëve dhe tymit, shpëtohet nga zjarrfikësit

Forcat zjarrfikëse kanë bërë të mundur shpëtimin e punonjësit të pyjore në Gjorgoz të Fierit, i cili rrezikoi jetën pasi u izolua nga flakët në zjarrin që ka përfshirë prej më shumë se 24 orësh pyllin me pisha të fshatit. Rauf Muskaj, fatmirësisht ndodhet në gjendje të mirë, pasi u shpëtua nga Shërbimi Zjarrfikës Patos.

Punonjësit e pyjores po punojnë bashkë me zjarrfikësit për shuarjen e flakëve,, por puna e tyre vështirësohet për shkak të terrenit të vështirë.


Lajmi kryesor:

Digjet prej 24 orësh pylli me pisha në fshatin Gjorgos në Fier, zjarrfikësit hasin vështirësi për shuarjen e tij për shkak të terrenit


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Në 9 muaj 25 të vdekur në vendin e punës, 111 të plagosur! Kreu i Inspektoriatit të Punës për Report Tv: Problem shërbimi delivery, janë shtuar aksidentet