Zjarri përpin pyjet në Krujë, flakët rrezikojnë varrezat e dëshmorëve dhe banesat përreth (VIDEO)

KRUJË- Një zjarr i fuqishëm ka rënë në Krujë duke përpirë pyjet. Mësohet se deri tani flakët e zjarrit kanë djegur mbi 10 hektarë pyje.

Vatra e zjarrit ndodhet në afërsi të varrezave të dëshmorëve në Krujë, ndërkohë që zjarri vazhdon akoma.

Nëse nuk bëhet lokalizimi i flakëve rrezikohen disa banesa, të cilat ndodhen në afërsi të vatrës së zjarrit. Për të neutralizuar zjarrin po punojnë dy zjarrfikëse, ajo e Krujës dhe zjarrfikësja private në Nikel. Fatkeqësisht deri tani janë djegur mbi 1000 rrënjë ullinj e pisha. Në ndihmë të zjarrfikëseve kanë shkuar disa bote uji për t'i furnizuar në vend zjarrfikëset.

Sipas ekspertëve zjarri është vendosur në mënyrë të qëllimshme..

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Erion Veliaj flet me emra: JOQ dhe Lolita u vendosin gjoba linjave të autobusëve! Ja kush janë pronarët

Erion Veliaj flet me emra: JOQ dhe Lolita u vendosin gjoba linjave të autobusëve! Ja kush janë pronarët