Zjarri, urgjenca e QSUT prej 11 shkurtit jashtë funksioni! Vokshi: Urgjenca e sëmundjeve të brendshme, çdo gjë e djegur

Zjarri, urgjenca e QSUT prej 11 shkurtit jashtë funksioni! Vokshi: Urgjenca e sëmundjeve të brendshme, çdo gjë e djegur

1711012790_vokshi.jpg

Prej zjarrit të 11 shkurtit Urgjenca e QSUT-së është jashtë funksionit, ndërsa prokuroria ka nisur hetimet të zbulojë shkakun dhe përgjegjësit. Nga Kuvendi, deputetja Albana Vokshi tha se po rrezikohet jeta e qytetarëve në nevojë të cilëve i vonohet shërbimi në 2 urgjencat e tjera, të Traumës dhe Sanatoriumit, të mbytura nga fluksi i pacientëve pas zjarrit në QSUT.

‘Pse heshtin, pse nuk flitet, vetëm publikimi I mesazhit të një mjeku dixhital vuri në lëvizje prokurorinë të fillonte hetimet, sepse askush nuk lëvizte, çfarë fshehin, kanë vjedhur dhe kanë vjedhur pa lezet. Kërkova kontroll parlamentar në QSUT dhe refuzuan të shkonin

Mjeku dixhital thotë se në katet nëntokë të sëmundjeve të brendshme janë djegur çdo gjë, nuk ka rënë vetëm një herë zjarr ka rënë 2 herë dhe kjo mbahet e fshehtë. Shkojnë pacientët në QSUT nuk marrin shërbim, i çojnë në spitale të tjera duke i vonuar? Po pse quhet urgjencë, se duhet shpejt.

Kostoja: Rrezikim i jetës së qytetarëve’- tha Vokshi.

 


Lajmi kryesor:

Zjarri në urgjencën e QSUT, Prokuroria e Tiranës sekuestron dosjen e tenderit! Fletëthirrje për kompaninë fituese e zyrtarët e prokurorimit


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!