ZVICËR – Policia sekuestron një sasi rekord droge në aeroportin e Zyrihut

/ATSH-AFP/ - Doganierët e aeroportit të Zyrihut, më i madhi në Zvicër, sekuestruan një sasi rekord prej 4 442 kilogramë bimë narkotike, sipas një komunikate të publikuar sot.
Gjatë një kontrolli të kryer në trafikun postal mes 24 marsit dhe 6 prillit 2015, bashkëpunëtorët e zyrës së doganave në aeropostin e Zyrihut sekuestruan 495 pako postale që përmbanin bimë narkotike.
Pakot vinin nga Kenia dhe Tanzania dhe ishin deklaruar se përmbanin çaj, këna apo erëza.
Pjesa më e madhe e këtyre bimëve narkotike, rreth 4 290 kilogramë ishte e destinuar në Amerikën e Veriut, në Evropë dhe në Azi. Rreth 150 kilogramë ishin të destinuara për në Zvicër.

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan