Zvicra fajëson komunitetin shqiptar se po ndikojnë në përhapjen e COVID, gazeta e njohur 'Blick' shkruan shqip: Ju lutem vaksinohuni

Faqja e parë e gazetës 'Blick'

Gazeta e njohur zvicerane “Blick” në faqen e saj të parë në gazetën e shtypur shkroi shqip.

Arsyeja është thirrja për vaksinimin e komunitetit shqiptar që jeton në Zvicër, të cilët i ka akuzuar se po ndikojnë në rritjen e numrit të infeksioneve me COVID-19.

“Ju lutem vaksinohuni!”, iu drejtua gazeta shqiptarëve.

Në një kohë që po bëhen kërkime të shumta shkencore se nga se ka ardhur virusi, variantet e reja, pacienti zero, kjo gazetë e ka gjetur "fajtorin" për përhapjen e COVID dhe nuk nguron të hap faqen e parë me të.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Vlorë, makina përplas 10-vjeçarin! Dërgohet në spital