Zv.ministri i Jashtëm rus takon ambasadoren amerikane në Rusi: Mos ndërhyni në punët e brendshme të vendit

Zv.ministri i Jashtëm rus takon ambasadoren amerikane në Rusi: Mos ndërhyni në punët e brendshme të vendit

1674652554_Soledar.JPG

Ambasadorja e re e SHBA në Moskë, Lyn Trejsi u takua me zëvendësministrin e jashtëm Sergei Ryabkov . Nuk ka detaje të tjera në deklaratën e ambasadës amerikane. Gjatë takimit të tyre, Ryabkov i vuri në dukje ambasadores së re amerikane se marrëdhëniet dypalëshe midis dy vendeve janë përkeqësuar së fundmi për fajin e Uashingtonit dhe se kursi konfliktual i marrë nga SHBA është jo produktiv dhe i mbushur me pasoja të rënda negative. 

Moska nënvizoi gjithashtu se pret që ambasadorja e re të mosndërhyjë në punët e brendshme të vendit.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Boris Johnson: Putin më kërcënoi se do bombardonte Mbretërinë e Bashkuar! Kremlini përgjigjet: Gënjeshtër e sajuar prej tij


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos