Zyrtare/ Egnatia firmos me Regi Lushkjan dhe mbrojtësin azer

Zyrtare/ Egnatia firmos me Regi Lushkjan dhe mbrojtësin azer

Zamiq Aliyev dhe Regi Lushkja

Dy goditje në pak orë. Kampionët e Shqipërisë, Egnatia nuk kanë qëndruar duarkryq dhe kanë firmosur me dy emra të rinj. Regi Lushkja dhe qendërmbrojtësi azer, Zamiq Aliyev janë lojtarët më të rinj të rrogozhinasve..

"Kampionë”.. në “bordin” tonë sa po u bashkua një futbollist lider i Abissnet Superliga. Klubi njofton se ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me mesfushorin Regi Lushkja. Welcome Regi Lushkja", njofton Egnatia.

Lushkja është një emer i njohur në Superligë, teksa ka luajtur me Laçin dhe dy sezonet e fundit me Tiranën.

Ndërkohë përforcim edhe në mbrojtje me shtatëlartin Zamiq Aliyev.

"Qendërmbrojtësi Zamiq Aliyev ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me KF Egnatian duke na përforcuar prapavijen e mbrojtjes. Aliyev vjen nga Azerbajxhani ku është aktivizuar me Araz-Nakhchivan në Premier Ligën Azere, 23-vjeçari ka qenë dhe pjesë e të gjitha kombëtareve të moshave azerbajxhanase."

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Emri i partisë së re? Basha prezanton ndryshimet në logon e PD-së: Demokratët Euroatlantike

Emri i partisë së re? Basha prezanton ndryshimet në logon e PD-së: Demokratët Euroatlantike