ZYRTARE/ Flamurtari bën 'bingo' në merkato, në Vlorë firmos ish-fantazisti i Partizanit

ZYRTARE/ Flamurtari bën 'bingo' në merkato, në Vlorë firmos ish-fantazisti i Partizanit

Emmanuel Mensah

Emmanuel Mensah është futbollisti më i ri i Flamurtarit në Kategorinë e Parë. 28-vjeçari nga Gana rikthehet sërish në Shqipëri, pasi më herët ka qenë pjesë e Laçit dhe Partizanit. Fantazisti e ka mbyllur para kohe marrëveshjen me Paniliakos në Greqi dhe do jetë pjesë e vlonjatëve që kanë si objektiv ngjitjen në Superligë.

Duket se fantazisti ka qenë një dëshirë e trajnerit Marcelo Troisi, me këtë të fundit që prej disa muajsh është pjesë e Flamurtarit. Mensah veçse në rolin e fantazistit luan edhe në krahun e majtë të sulmit si edhe në majë të tij.

Mensah ka qenë pjesë e Honved në Hungari, teksa është aktivizuar edhe në klube sllovene, çeke apo edhe greke.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë

KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë