ZYRTARE/ Nedim Bajrami pranë largimit, Empoli afron në ekip futbollistin e Kombëtares kuqezi

ZYRTARE/ Nedim Bajrami pranë largimit, Empoli afron në ekip futbollistin e Kombëtares kuqezi

Endri Zenelaj me fanellën e Kombëtares

Endri Zenelaj është futbollisti më i ri i Empolit. Shqiptari polivalent luan në mesin e fushës dhe në mbrojtje, teksa do jetë pjesë te të rinjtë e Empolit në Serie A.

19-vjeçari ka gjashtë muaj kohë për të bindur drejtuesit, me Empolin që do vendosë nëse do aktivizojë të drejtën e blerjes përfundimtare nga Fidelis Andria. I lindur në 2003, Zenelaj është pjesë e Shqipërisë U-19 dhe ka luajtur në pesë takime me kuqezinjtë.

I dalë nga moshat e Ascolit, Zenelaj ka luajtur edhe me të rinjtë e Genoas dhe Sassuolos, teksa tani kalon në një klub që i jep përparësi të rinjve. Nedim Bajrami apo Kristjan Asllani janë shembujt konkret të suksesit, dalë nga Empoli.

Pikërisht Nedim Bajrami është futbollisti që pritet të largohet nga Empoli, me Zenelaj që ka mundësinë të tregojë aftësitë e tij për të fituar një kontratë profesionisti.

Endri Zenelaj

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët