Zyrtarë të PD, në alarm pas sondazheve në Report Tv: Të mos presim 25 prillit, ta rrëzojmë Edi Ramën sa më shpejt

Lulzim Basha dhe Sali Berisha

Publikimi i rezultateve të sondazhit të institutit të njohur italian Piepoli, të publikuar ditën e martë në Report Tv, për zgjedhjet e 25 prillit, që parashikonin një mandat të tretë të PS-së, kanë nxitur fort qarqe të opozitës që të mos presin zgjedhjet, por të përmbysin sa më shpejt Qeverinë.

Kjo nuk ka ardhur vetëm nga sinjalet e protestës së djeshme, por edhe qëndrime publike të zyrtarëve të opozitës, të cilët kanë pasur edhe poste zyrtare në të shkuarën.

Një nga këto zyrtar, dikur edhe kryetar bashkie në një qytet të vogël, por që prej vitesh është atashuar si propagandist i Bashës, bën thirrje që opozita të mos presë zgjedhjet parlamentare, por ta rrëzojnë Edi Ramën sa më shpejt.

 “Ta ndajë mendjen çdokush, se Edi Rama si një armik i deklaruar i lirive dhe ardhmërisë së shqiptarëve meriton çdo mjet e kosto për ta shporrur.

Është humbje kohe të rrish të presësh 25 prillin si datë votimesh, kur dhe foshnja në bark të nënës e di që ai do t’i vjedhë ato, me çdo formë e mjet!”, shkruan zyrtari i PD-së/ TemA

K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?

Komento

Komente

 • nona: 10/12/2020 18:34

  do ti hani m***n. dhe e keni pak.

  Përgjigju
 • ALBOZ: 10/12/2020 17:05

  Foshnja ne bark, sa te vije ne jete, do mar 400 mij lek per bebelinat e para. Ju kur ishit ne pushtet, cfar kishit bere? Ke te drejte, skeni pse prisni 25 prillin se fituesi dihet. Me mire mblidhuni, zgjidhni problemet e brendshme qe keni, nxirni nje kryetar qe te pakten te dije aritmetike e pasaj merni pjese ne zgjedhjet 2025!

  Përgjigju
 • Gjelosh nga Lekbibaj: 10/12/2020 15:44

  Me kall krejt Shqipnin me vu drejtsi dhe ate vec Berisha e ban ai u ka vu kufirin ke thana kriminelve me 21 janar te coheni me hunj e drunj

  Përgjigju
 • Tralla zura nje gale: 10/12/2020 15:32

  Atehere po del hapur qe i ndjeri Klodian Rasha paska qene koke turku. Keta po dalin hapur ta rrezojme Ramen me cdo menyre. Prokuroria te nise hetimet

  Përgjigju
 • FATMIRI: 10/12/2020 15:26

  DO TI RRUANI K.....O FELLIQSIRA

  Përgjigju
 • tosi: 10/12/2020 14:40

  Me protesten e shpellareve te nxitur nga drogmeni Stresi turikali Basha e siguroi humbjen spektakolare dhe nga 30_ 32% qe i jep sondazhi Piepoli mbreme ai ka zbritur ne 28% . I shkofte prapa monstres Stresi horrit me turinj si te kalit

  Përgjigju
 • TA RRAS LALA: 10/12/2020 13:45

  Kryekrimineli bastard salmut të ha mutin s'ka shanc gati është USA që ta paketoi ktë malok bastard. Fati i Shqipris që Amerikës i duhet si baz kundra rusit. E Amerika e di që qeni malok bastard wc salmuti është spiun i sërbit. E salmutin Amerika se heq nga syt. E salmuti e di që Amerika gati është qē ta veshi me kostum portokalli e maloku bastard bën mutin në brek. Bashkë me shal ngjit idjot lylin skan nga shkojn burgut nuk i shpëtojn në Reç do lujn domino like kërma shal ngjitmi salmuti e Genc hunderri kryehajdut.

  Përgjigju
 • Monika Karmadhi: 10/12/2020 13:35

  Pushteti eshte yni buron tek LSI dhe derdhet ne Presidence para per fitore

  Përgjigju
 • I tej: 10/12/2020 13:32

  Mire e keni .Edhe ky temi gati eshte.

  Përgjigju
 • lyl Hollanezi i bandes kriminale: 10/12/2020 12:19

  Edhe nje here si njehere te ndersyerit nga kryekrimineli Berisha kerkojne ti vene zjarrin vendit me pretekstin e vrasjes se te riut Rasha nga nje polic i ri,icili do mbaje pergjegjesi per aktin e vet makaber.Ngjarja eshte e rende sidomos per familjen e tij,por ky akt tragjik nuk ka pse te perdoret politikisht nga vampiret gjakpires te ketij vendi qe i kane vrare njerezit me duar ne xepa ne mes te bulevardit,qe kane sajuar aksidente autiomobilistoke e ajrore ,kujtojme ketu Olldashin e Pashkon,per ti hequr qafe,qe kane helmuar te tjere si Belegu apo kane zhdukur njerez si Remzi Hoxha etj etj,duke vene ne funksion skenaret e UDB-se e te Sheshelit ne kete vend.Ka te drejte Frrok Cupi qe thote se ne kete vend ku duartrokiten kriminelet e hajdutet e njohur boterisht dhe ketu nenkuptoj te perfolurit Berisha-Meta-Basha,Mediu etj etj nuk eshte faji i Amerikes e i Europes,por eshte faji yne dhe ne kete rast Demokracia eshte ne rrezik,sepse synohet shkaktaret e tragjedise se ketij populli te rreshtuar ne banden PD-se e ne ate te karakaskes KRIEMADHI,te koordinuar nga Espinoza shqiptar i presidences te rikthehen ne pushtet dhe te hakmerren per largimin e tyre nga tepsia dhe pergatiten per te perseritur ato qe kane bere prej vitit 1992 e me pas.Populli duhet te jete vigjilent dhe tu mbylle rrugen kermave te tilla qe te mos perseritet me viti 1997 e 1998,viti 2006 e te tjera ngjarje tragjike! Ambasada amerikane dhe SPAKu duhet te veprojne energjikisht kunder organizatoreve te ketyre ngjarjeve pa hezitim dhe shpejt e te mos ti lejojne te fshihen pas disa te rinjve te revoltuar me te drejte e ti perdorin ata per qellimet e tyre politike monstruoze!

  Përgjigju
 • Karla bruni: 10/12/2020 12:06

  hahahahahahaah seriozishttttt

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Itinerari i çuditshëm i dy hajdutëve, pas grabitjes së kambistit në Tiranë 'skifterët' u 'lutën te Kisha e Laçit! Si ra në 'kurth' bashkëpunëtori i tyre