'21 ditë në koma', Bujar Qamili rrëfen betejën me COVID-19: Dola pozitiv pas koncertit në Tiranë

24 Mars, 19:41 | Përditesimi i fundit: 2021-03-24 19:48:49

Këngëtari i mirënjohur shkodran, Bujar Qamili ka rrëfyer betejën e tij me COVID, duke e cilësuar si një nga eksperiencat e tij më të vështira shëndetësore.

Qamili tregon shkoi në Itali për të kaluar disa ditë pushime me familjen, por pati shqetësime me veshkat dhe u shtrua në spital. Më vonë ai përmirësua, erdhi në Shqipëri për një aktivitet muzikor dhe u kthye përsëri në Itali, ku më pas rezultoi pozitiv me COVID.

Për fat të keq ai e përjetoi shumë rëndë këtë periudhë duke qëndruar edhe 21 ditë në koma në një spital në Ital. Por tashmë përmes ekranit të Repot Tv përshëndeti edhe përmes një kënge të gjithë shikuesit.

"Në Itali erdha me pushime do qëndroja për disa ditë. Pasi erdha filloi ky trazimi i veshkave, nuk munda ta duroj dhe shkova në spital, kam qëndruar rreth 10 ditë. Njeriu i parë që kam telefonuar ka qenë Ramazan Ceka një mik i ngushtë.  Pasi dola mora një ofertë nga Ardian Hila i cili më thotë ku je i thashë jam në itali. Thotë na duhesh  të vish në Tiranë sepse fillon një koncert i madh e do marrësh pjesë edhe ti.

I them mirë meqë është kaq e rëndësishme. Pasi u nisa shkova në prova, të nesërmen ishte regjistrimi i koncertit. Aty u bashkuam 12 këngëtarë, mbaruam regjistrimet në 3 të natës. Shkova në hotel të nesërmen në mëngjes erdha në Milano dhe filloi një lodhje trupi por ia lashë rrugës.  Filloi një temperaturë 37 e gjys 38 atëherë të shtëpisë s'më lanë më sidomos djali, e falenderoj se më ka qëndruar 1 muaj prane meje. Isha me temperaturë, kur erdhi djali më tha që kisha marrë virus siç i kishin thënë mjekët.

E mirë thashë qëndrova në spital 3 ose katër ditë, gjendja u përkeqësua jashtëzakonisht shumë saqë u detyruan të më çojnë në reanimacion. E di që më kanë lidhur krahët për shtrati dhe skam ditur gjë më në botë se çfarë është bërë me mua për 21 ditë në koma. Falenderoj të gjithë për 10 mesazhe që janë lutur për mua sepse unë atëherë e kam marrë vesh se sa i vlefshëm që jam. Më kanë uruar më kanë respektuar jashtë mase. Kur ke kaluar 10 ditëshin ata janë gëzuar shumë".

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha