6 viktima dhe 136 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

9 Gusht, 16:20 | Përditesimi i fundit: 2020-08-09 17:15:55

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 561 testime nga ku janë konfirmuar pozitiv 136 raste të reja me COVID-19. Gjithashtu janë shënuar 6 viktima, mes tyre edhe skulptori Arben Bajo.

Po trajtohet 112 pacientë në të dy spitalet COVID, ku 18 janë në terapi intensive dhe 3 të intubuar.

Kategori të tjera