613 kg kokainë/ Rusta: Arbër Çekaj i njohur për shtetin shqiptar, i financoi kompaninë

20 Nëntor 2019, 22:22

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta ka deklaruar se kompania e Arbër Çekajt, ku u gjetën 36 kg kokainë në Maminas është e financuar nga shtetit. Në studion e emisionit 'Repolitikx', Rusta tha se Çekaj është një personazh i njohur për shtetit shqiptar sepse 7 dhomat e pjekjes së kësaj kompanie janë financuar nga Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural, në varësi të ministrisë së Bujqësisë.

"A e dini ju se kompania e Arbër Çekaj është e financuar nga shteti, (Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural) AZHBR. 7 dhomat e pjekjes së bananeve është një investim nga shteti shqiptar", bën me dije Rusta.

Kategori të tjera