A duhet të largohet Basha nëse dështon në 2021? Deklarata e Mediut: Nëse nuk fitojmë largohem vetë

1 Korrik, 18:57 | Përditesimi i fundit: 2020-07-01 19:06:27

I ftuari i sotëm i gazetarit Besard Jacaj në Edicionin Qendror në Report TV ishte kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu. Mediu bëri të ditur se nëse në zgjedhjet e ardhshme të vitit 2021 do të humbasin, ai do të largohet nga drejtimi i kësaj force politike. "Unë do t'i kërkoj largimin vetes time, jo zotit Basha. Pastaj se çfarë bën zoti Basha është çështja e zotit Basha. Unë do mbaj qëndrim në raport me veten time dhe Partinë Republikane, pastaj se çfarë bën PD është çështje e PD", tha Fatmir Mediu për gazetarin Besard Jacaj.

Kategori të tjera