Aeroplani rrëzohet me 191 pasagjerë/ 15 persona humbin jetën, 4 të tjerë ende të bllokuar nën rrënoja

7 Gusht, 22:03

Sipas raportimeve më të fundit të paktën 15 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur. Fluturimi Boeing-737 nga Dubai kishte në bord Indianët të cilët u bllokuan jashtë shtetit për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në një deklaratë zyrtare, Drejtoria e Aviacionit Civil tha se kishte 190 pasagjerë dhe ekuipazh në bord, mes tyre ishin edhe 10 foshnje, shkruan Reuters.

 Shefi i policisë në Kerala tha se të paktën 15 persona kanë humbur jetën, ndërsa 4 pasagjerë janë akoma nën rrënojat e aeroplanit.

Kategori të tjera