Aktori Mehdi Malkaj 'thumbon' qeverinë': Dronët janë shtuar më shumë se dallëndyshet! Zëri ynë duhet të dëgjohet nga veri në jug

20 Maj 2020, 18:33

Aktori Mehdi Malkaj, gjatë fjalës së tij në protestë, hodhi akuza të forta se nëse kjo qeverisje do të quhej demokraci, atëherë çfarë mund të thuhet për diktaturën.  Ai recitoi dhe vargjet e shkrimtarit Naim Frashëri 'Ti Shqipëri më jep ndër', duke mobilizuar në korr të gjithë protestuesit që zëri i tyre të dëgjohej në të gjithë Shqipërinë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha