Armëpushimi në rrezik/ Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

19 Tetor 2020, 16:55

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se është në rrezik. Në rajonin i cili u ka marrë jetën më shumë se 800 personave. Sipas të dhënave të fundit kanë humbur jetën 710 anëtarë të personelit ushtarak armenë dhe 36 civilë, ndërkohë që në palën azerbajxhanase janë vrarë të paktën 60 civilë dhe janë plagosur të paktën 270 të tjerë. Azerbajxhani nuk ka publikuar ndonjë shifër të ushtarëve të vrarë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha