Bashkimi Evropian do të sjellë në Shqipëri 145.000 doza të vaksinës Pfizer! Për të gjithë Ballkanin Perëndimor dhuron 651.000 doza

20 Prill, 13:39

.Në përpjekje për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor në luftë me Pandeminë, Komisioneri Evropian për Zgjerimin Olivier Varhelyi ka konfirmuar se brenda dy javësh në Ballkanin Perëndimor do të shpërndahet grupi i parë i vaksinave të Pfizer dhe Biontech të financuara nga Komisioni Evropian.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha