Ben Andoni: Aktakuza ndaj Thaçit, jo rastësore, ka prapavijë politike! E ardhmja e Kosovës varet nga liderët e saj!

4 Korrik, 20:13

TIRANW- "Kosova dhe Serbia do të vazhdojnë të përballen gjatë në kërkim të një zgjidhje. Ngërci nuk do të marrë fund sa kohë palët në Kosovë nuk do të kenë një unitet politik e vullnet të bashkuar përfaqësimi përballë çdo faktori ndërkombëtar".

Kështu e përkufizoi, analisti Ben Andoni në një intervistë për Report Tv situatën aktuale në Kosovë pas dështimit të Samitit të  Uashingtonit e publikimit të aktakuzës së Prokurorisë Speciale për krime lufte në adresë të presidentit Hashim

Kategori të tjera