Bylykbashi: Rama tentoi t'i merrte të gjitha komisionet zgjedhore, nuk ia doli!

29 Qershor 2020, 22:09

"PS tentoi t'i merrte të gjitha komisionet zgjedhore, të gjitha dhe KQZ në çdo rast do të ishte nën kontrollin e mazhorancës. Ti marrë të gjitha komisionet në raportin 5 me 2 do të ishte një kthim pas 20-vjeçar. Kështu kanë qenë komisionet e 2000 që sollën katastrofë. Në 2003 u balancuan, nuk kanë funksionuar siç kërkon ligji, sic do të donim ne, por të paktën nuk kishte betejë politike për komisionet. Është një shprehje që thotë "pse duhet zgjuar qeni që fle". Pse duhej të prodhohej një konflikt politik kur të gjithë do të tregonin me kishte që Rama ka kapur të gjitha komisionet. Këtë e kuptuan ndërkombëtarët dhe në fund i vunë gardhin dhe Rama u tërhoq. Pra nuk arriti dot t'i kapte", tha Bylykbashi.

  •  

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha