Cana hapi debatin për një kombëtare? Balaj: Dëshira e madhe, një shtet i vetë

9 Prill, 19:42

Ish-kapiteni kuqezi Lorik Cana ditët e fundit nga karantina rihapi debatin për një kombëtare të vetme futbolli, pasi kështu së bashku me Kosovën do të ishim më të fortë. Idenë e tij e mbështet edhe Odise Roshi. "Ajo do të ishte një gjë shumë e mirë, sepse jemi një komb, por tani ajo gjë është vendosur dhe secili ka kombëtaren e vet, por do të ishte mirë të kishim një kombëtare, është e drejtë ajo që ka thënë ish-kapiteni kuqezi' tha Roshi. Balaj shton përtej kombëtares. "Kjo dëshira është e madhe që të kemi një kombëtare, por ndoshta është e lidhur edhe me politikën, por pse jo në të ardhmen të kemi jo vetëm një kombëtare, por edhe një komb dhe një shtet të vetëm" tha sulmuesi shkodran.

Kategori të tjera