COVID në Kosovë, Ministri i Shëndetësisë në Report Tv: Presim të ndërtojmë një spital të veçantë me 500 shtretër! Nuk kemi mungesë mjekësh

25 Nëntor 2020, 19:16

Rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus në Kosovë duket se nuk ka shkaktuar probleme në sistemin shëndetësor. Ministri i Shëndetësisë të Kosovës, Armend Zemaj tha në një intervistë në Report Tv se aktualisht janë angazhuar dhe spitalet rajonalë të cilët presin pacientët e infektuar.

Kategori të tjera