COVID, Shqipëria me maska/Ulqinaku:Situata e frikshme, mund të kemi mbi 500 raste në ditë

16 Tetor, 07:47 | Përditesimi i fundit: 2020-10-16 07:47:55

 

Nëndrejtorin e ISHP-së, Dritan Ulqinaku i ftuar në emisionin "Repolitix" tha se situata është e frikshme dhe mjaft dinamike, pasi mund të ndryshojë tmerrësisht shpejt dhe brenda ditëve mund të kemi dyfishim të rasteve ose mbi 500 raste në ditë nëse qytetarët nuk mbrohen dhe çedojnë në mbajtjen e maskave dhe distancimit social.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha