Covid-19, në Itali regjistrohen 610 viktima, 1979 të shëruar dhe 4204 raste të reja infeksioni

9 Prill, 20:19

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 610 viktima nga koronavirusi, 68 më shumë se një ditë më parë, ndërsa dje ishin 542 të vdekur për një total prej 182 79 viktimash që nga fillimi i epidemisë. 

Kategori të tjera