Covid-19/Itali-Konfirmohet ulja e kurbës, 542 viktima dhe 2099 të shëruar në 24 orët e fundit

8 Prill, 19:50

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 542 viktima, 62 më pak se një ditë më parë ndërsa dje ishin 604 të vdekur, për një total prej 1766 viktimash që nga fillimi i epidemisë.                   

Kategori të tjera