E reja nga Kukësi 'sfidon' Ramën: Unë do jem një nga lypëset më të forta për zhvillimin e zonës time

28 Shkurt, 13:51 | Përditesimi i fundit: 2021-02-28 13:56:41

Një tjetër kandidate e cila shprehu ambicien për t'u bërë deputete e PS-së në Kukës, tha se synon që të zhvillojë turzmin në këtë qytet. Ajo iu drejtua kryeministrit Edi Rama, se njësoj se siç ai e etiketon veten si 'lypësi më i gjatë', edhe kandidatja tha se do jetë 'lypëse' ndaj qeverisë në mënyrë që të arrijë qëllimin në zhvillimin e Kukësit.

"Do kisha shumë dëshirë që të jem deputetja e parë në Kukës. Mendoj që duke shfrytëzuar eksperiencën disa vjeçare në biznes, unë duke vlerësuar deri tani punën e qeverisë që vazhdon në Kukës, duke qenë që i është dhënë një hov infrastrukturës, qëllimi im kryesor është t'i jepet përparësi turizmit në Kukës. Mendoj që duhet të punojmë dhe unë do punoj fort. Unë mendoj që do jem nga ato lypset më të forta pasi do kërkoj shpesh ndihmën e qeverisë për të arritur këto qëllime. Kam ambicie pasi dua ta shoh Kukësin njësoj si vendet e tjera. Mendoj që duhet të hapim sa më shumë vende të reja pune" - tha kandidatja.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha