Elbasan/'Mos u afroni, do ju hedh në erë'! 5 orë të shtëna me armë dhe negociata, RENEA ekzekuton 71-vjeçarin me snajper!

24 Shtator, 19:36 | Përditesimi i fundit: 2020-09-24 20:40:53

Ekzekutohet me snajper nga forcat RENEA Lefter Zhidru, 71-vjeçari që mbajti nën terror qytetin e Elbasanit për më shumë se 5 orë. Ngjarja në lagjen "11 Nëntori" ku ish- gruaja e 71-vjeçarit ka njoftuar policinë pas sherrit në familje. Gjatë 5 orëve operacion, Zhidru ka qëlluar disa herë drejt efektivëve të RENEA-s. 71-vjeçari njihej si person problematik, është proceduar disa herë për dhunë në familje. Kontaktoi me vajzën e tij që i kërkoi të dorëzohej.

    r.k./Shqiptarja.com

    Kategori të tjera