Formula 1/ Versstappen fiton Grand Prix në Silverstone, zhgënjen Vettel

9 Gusht, 20:10 | Përditesimi i fundit: 2020-08-09 20:12:11

Max Verstappen ka mahnitur në këtë duel me Mercedesin e kampionit botëror Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas për të marrë çmimin e madh të Britanisë së madhe në pistën e Silverstonit. Për holandezin e Red Bullit kjo është fitorja e nëntë e tij.

Valteri Botas është nisur i pari në pistën e Silverstone duke lënë pas shokun e skuadrës Luis Hamilton.  Mercedesët e Hamilton dhe Bottas patën disa probleme me gomat, por sërish arritën të mbeteshin në dy shkallët më të ulëta të podiumit.

Kategori të tjera