Fundjava, Shëngjini dhe Vlora popullohen nga turistët

21 Korrik, 20:41

Në kulmin e sezonit turistik shumë qytete janë dyndur nga pushuesit. Një prej tyre është bregdeti i Shëngjinit. Kjo është hyrja e mjeteve këtë fundjavë në këtë bregdet. Trafiku i rënduar ishte që në hyrje dhe vijonte edhe brenda qytetit. Shkak është bërë dyndja drejt zonës së ranës së hedhun. Shëngjini ka arritur kapacitetin e plote të vizitoreve e pushuesve që në këtë periudhe. Pushusit nga kosova jane ata qe e popullojne kete bregdet, por pervec afersise ata thone se vete bregdeti dhe cmimet qe afrohen ketu jane arsye se perse kane zgjedhur shengjinin edhe kete vere.

Kategori të tjera