Gjenocidi serb, 'Rithemelimi': Po shkelni procedurën me Rezolutën! Balla: Berisha, bashkëpunëtori i Millosheviçit, përdor çështje kombëtare për interes personal

23 Qershor, 12:01 | Përditesimi i fundit: 2022-06-23 17:09:14

Deputetët e 'Rithemelimit', Sali Berisha dhe Tritan Shehu kanë debatuar me Kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke e akuzuar se kanë shkelur rregulloren e Kuvendit, pasi kanë kaluar në Komisionin e Jashtëm rezolutën për njohjen e gjenocidit serb, kur në fakt duhet të kalojë direkt në Kuvend. Balla tha se kur Kuvendi të mblidhet më 7 korrik për të kujtuar viktimat e Serbrenicës, Berisha thërret protesta.

  Kategori të tjera

   Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

  Shiko të gjitha

   Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

  Shiko të gjitha

   Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

  Shiko të gjitha

   Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

  Shiko të gjitha

   Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

  Shiko të gjitha