Grenell reagon ashpër: SHBA e hapur për idenë e shkëmbimit të territoreve – gënjeshtër e kulluar, Palmer: Dy vendet të vendosin parametrat e dialogut

19 Shkurt, 12:51

Emisari i Donald Trump për dialogun Prishtinë-Beograd, Richard Grenell, ka reaguar ashpër ndaj një lajmi të portalit ‘Euobserver’ në të cilin thuhej se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ende janë të hapur për shkëmbim të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, përkundër kundërshtimit të Gjermanisë ndaj kësaj ideje.

Grenell tha se lajmi është i rremë dhe se ai nuk është i fokusuar në politikë, por në ekonomi.

Kategori të tjera