'Harta e re në Ballkan' reagon ministri gjerman: Ballkani s’ka të ardhme me kufijë të rinj

16 Prill, 18:37

Shpërndarja e një harte për ndryshim të kufijve në Ballkan ka nxitur reagime edhe në mesin e anëtarëve të Bashkimit Evropian. Ministri gjerman për Evropën, Michael Roth në lidhje me dokumentin ka shkruar se shtetet në Ballkanin Perëndimor kanë të ardhme vetëm si shoqëri multi-etnike dhe multi-religjioze.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha