I zuri koronavirusi jashtë vendit! Në fundjavë nis riatdhesimi i shqiptarëve nga Anglia, Rama: Plan me Metën për t'i rikthyer në shtëpi nga të gjitha shtetet

26 Mars, 22:19

TIRANE-Qeveria vijon punën për riatdhesimin e të gjithë shqiptarëve që janë bllokuar jashtë vendit në disa shtete (ata që kanë bërë kërkesë) për shkak të situatës nga koronavirusi, pasi u mbyllën kufijtë. Kryeministri Edi Rama u shpreh mbrëmjen e sotme se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet riatdhesimi, teksa numri më i madh ndodhet në Itali. Ata që ndodhen në Kroaci do të rikthehen në rrugë automobilistike, teksa e njëjta gjë pritet që të ndodhë edhe me Greqinë. Një pjesë, tha Edi Rama nga Spanja, Gjermania, Rumania, Bullgari, Franca dhe Emiratet e Bashkuara janë riatdhesuar, ndërsa për të tjerët puna vijon.

Kategori të tjera